FUE Yöntemi İle Saç Ekimi

Saç Ekiminde En Son Teknoloji FUE Yöntemi

fue-yontemiSaç ekimi sonrasında ense kısmında iz kalmamasından dolayı, uzmanlar tarafından en çok tercih edilen saç ekimi yöntemi FUE yöntemidir.

FUE yöntemi FUT yöntemine göre daha avantajlı bir yöntemdir. En önemli avantaj, köklerin birer birer alınmasından dolayı kanama miktarının çok az olmasıdır. FUT yönteminde enseden saç alırken kesim yapılmaktadır. Greftler ikili veya çoklu halde ayrıştırılır. Bu bölgede dikişler yardımıyla birbirine yakın hale getirilir. Elbet bu yaranın en az 15-20 gün iyileşme sürecide vardır ve ensede kesim yapıldığı için ensede çizgi şeklinde bir iz kalması söz konusudur. Bu sebepten dolayı saç ekimi yaptıran kişiler ense kısmındaki saçları uzatmak zorunda kalmaktadırlar.

FUE yönteminde ise ense kısmı FUE motoru yardımıyla birer birer çıkartılır. Birer birer alındığından o alanda iz ya da yara gibi durumlar meydana gelmez. Bu yöntemde iyileşme durumu da çok hızlıdır. Ensede kesim olmadığı için kanama daha az olmaktadır. FUE yöntemi FUT’a göre daha konforlu, hızlı ve bölgede iz kalmamasından dolayı daha çok tercih edilmektedir.