Lazer ile Yara İzi Tedavisi

Lazer ile Yara İzi Tedavisi

lazerle yara izi tedavisiTedavi için gelen kişiler yara izi tedavisi, kişinin dış görünümündeki bozukluklar, yanık izi tedavisi gibi birçok problemler nedeniyle kişiler lazerle tedavi işlemi için başvurmaktadırlar. Estetik açıdan iyi bir görüntü sağlamak adına plastik cerrahlar adına çok önemli bir tedavi sistemidir.

Günümüzün gelişmiş olan teknolojisiyle birlikte yanık, kaza sonrası oluşan sorunlar, bir operasyon sonrasında oluşan izler ya da kişide psikolojik sorunlardan dolayı kişilerde meydana gelen izler en az duruma indirilmesini sağlamaktadır.

İz tedavisi işlemleri, yaranın oluş zamanı, yaralayan aletin cinsi, oluş durumu, yaralanmadan sonraki uygulanan ilk işlem, kişinin vermiş olduğu reaksiyon gibi birçok duruma bağlıdır. Bu tür olayların olmasından sonra plastik cerrahların hedefi oluşan izleri elinden geldiğince yok etmektedir.

Tedavi için planlama yaparken kişinin ve yaranının durumunu dikkate alarak kararlar alınmalıdır. Bazı tedavi uygulamalarına hemen başlama kararı alınırken bazı tedaviler içinde 5 ila 6 ay kadar beklemek gerekebilir. Bu durumun kararını muayene sonucunda uzman cerrah vermelidir.