Liposuction

Liposuction

liposuctionLiposuction işlemi fazla olan yağların uzaklaştırılmasıyla vücudun şekil kazanmasını sağlamak için yapılan işlemdir. Liposuction yöntemi ile vücudun her bölgesinde yağ alımı yapılmaktadır. Ama genellikle karın bölgesindeki yağların alınması için başvurular yapılmaktadır. Bu yöntem ile vücutta istenilen bölgenin incelmesi sağlanmaktadır. Bu yöntemi kilo verme işlemi olarak düşünmek yanlış olur.

Yağ aldırma işlemini düşünüyorsanız ilk yaptırmanız gereken şey bir uzman cerraha başvurmak olacaktır. Kişi operasyon için isteklerini veya arzularını doktorlarla çok açık bir şekilde konuşmalıdır.

Liposuction yani yağ aldırma işlemi erkek ve bayanlar tarafından en fazla tercih edilen estetik operasyonu durumundadır. Yağ alma operasyonu 19 ila 20 yaşından sonra düşünen herkese yapılabilir bir işlemdir. Liposuction operasyonu, fazla sarkması olmayan ve deri durumu iyi durumda olan kişilerde yapıldığı takdirde çok olumlu neticeler alınmaktadır. Eğer ki karın bölgesindeki sarkma durumu belirgin oluyor ise bu gibi durumlarda karın germe operasyonu tercih edilmelidir.

Yağ aldırma operasyonu sonrası kişinin vücut şekli arzu edilen görüntüye kavuşmaktadır. İşlem sonrası kişi neticeyi gördükten sonra kişinin özgüveni de yerine gelmektedir. Yağ aldırma operasyonu kişinin zayıflaması için yapılan bir işlem değildir. Bu nedenle şişmanlık problemine çözüm değildir.  Cerrahınız yağ durumu fazla olduğu veya sarkmanın çok belirgin olduğu durumlarda sizlere abdominoplasti işlemini önerebilir.