Popo Estetiği

Popo Estetiği

popo estetiğiPopo çekiciliği ve estetikliği açısından çok dikkat çeken ve önemli bir bölgedir. Ön bölgeye baktığımızda kişiler için göğüslerin görünümü ne kadar önemliyse arka alanın görünümü içinde kalçanın estetikliği ve çekiciliği oldukça önemli bir durumdur. Bel kısmında oluşan yağ fazlalıkları nedeniyle kalça kısmının durumu çok fazla belli olmamaktadır.

Kadınların kalça yapısını yağ dokusunun durumu belirlemektedir. Yağ miktarı az olduğu zaman kişilerde erkeksi bir kalça görünümü meydana gelmektedir. Yağ miktarı fazla olduğu zaman da görsel açıdan durum hiç iç açıcı değildir. Ancak yağ durumu iyi olup da kişinin cildi bozuk olduğu zaman selülit sorunu meydana gelmektedir. Yani kişinin derisinde girinti veya çıkıntı gibi görüntü bozan durumlar oluşmaktadır. Bu durum kadınlar için oldukça sorundur ancak asla erkeler için bu bir sorun değildir. Bir diğer sorun ise kişinin yağ miktarı fazla olduğunda kalçalar ağırlığından ötürü sarkmaya başlar ve burum görsel açıdan hiç iyi değildir. Bu gibi sorunların giderilmesinde birçok cerrahi teknik uygulanabilmektedir. Popo şekillendirme veya dikleştirme, silikon implant, yan enjeksiyonu gibi işlemler gerçekleştirilir.

Bir bayanın istediği ve arzuladığı bir kalça kesinlikle, yağ dağılımı çok iyi olan, yüksekte duran ve selülitsiz bir görünüşe sahip olmalıdır.