PRP Tedavisi

PRP Tedavisi

PRP tedavisiPRP işlemi, günümüze cilt gençleştirme işlemi olarak gelmiştir ve tedavi kullanıldıkça çok iyi sonuçlar alınmıştır. Kişide kan dolaşımı yavaşlamaya başladığı zaman ciltte lekelenmeler, kırışıklıklar veya sarkmalar gibi problemler oluşmaya başlar. Bu gibi problemler kişinin sosyal yaşantısı, hamilelik süreci, sigarda kullanımı gibi birçok sebepten meydana gelmektedir. Bu cilt problemine son vermek için Platelet Rich Plasma (PRP) tekniği uygulanmaktadır.

PRP cildin ihtiyacı olduğu yenileyici maddeleri içerisinde barındırmaktadır. Bu maddeler prp yöntemi bölgeye aktarılarak bölgede yenilenmelerin başladığını görürüz.

PRP tedavisi kişiden elde edilen kanın santrifüj dediğiniz alete konulmasıyla birlikte elde edilmektedir. Bu kullanmış olduğumuz cihaz ise kanı ayrıştırma görevini yerine getirmektedir. Ayrıştırılmış olan kan mezoterapi yöntemi ile kişiye aktarılır. İlk seansla birlikte uygulanan bölgede etkileri görülmektedir.

PRP yöntemi, boyun, yüz, dekolte, bacak kırışıklıkları, koltuk altı ve elde meydana gelen çatlamalar sonucunda bu bölgelerde kullanılmaktadır. Ciltte oluşan kırışıklıklar, lekelenmeler ve sarkmalar sonucu çözüm için PRP tedavisi tercih edilmektedir.

PRP tedavisi genel olarak 4 ila 5 seans arası uygulanmaktadır. Seans aralıkları ise 3 ila 4 hafta arasındaki değişiklik göstermektedir. PRP işleminin süresi yaklaşık 45 dakika kadar sürmektedir.