Yağ Enjeksiyonu

Yağ Enjeksiyonu

yağ enjeksiyonuYağ enjeksiyonu kişiden alınan yağ dokusu ile kişide oluşan çöküntü veya kırışıklıkların tedavi edilmesinde kullanılan bir işlemdir. Bu işleminin en büyük avantajı ise yağ dokusunun kişinin kendisinden alınmasıdır.

Yağ enjeksiyonu, kişiden alınmış olan yağ enjeksiyonunu istenilen bölgeye dolgu yapılması işlemine denir. Yağ enjeksiyonunun kullanım amacı ise, yüzde meydana gelen kırışıklık durumunu en aza indirebilmek, vücut hatlarında oluşan bozuklukları gidermek, zayıf yüz durumlarında yüze dolgun bir görünüş kazandırmak, dudakları dolgun hale getirmek gibi birçok işlem için uygulanmaktadır.

Yağ enjeksiyonu sayesinde kişide oluşan kırışıklık gibi durumlar düzeltilebilmektedir. Alınan yağ dokusunun nakledildiği bölgede dokunun bir kısmı ömür boyu kalmaktadır. Bu işlemde nakledilen dokunun 5-6 ay gibi süreçte vücuttan atılması nedeniyle işlemin 3 ila 4 seansta yapılması gerekilir.

Operasyon sonrasında kişide ağrı veya sızı gibi rahatsız vericiler olmamaktadır. Enjeksiyon kısmında çok az morarma veya şişmeler oluşabilir. Bu durumda 7 ila 10 gün içerisinde tamamen yok olur. İşlem sonrasında doktorunuz size bölgeye hafif mesajlar yapmanızı önerecektir. Sizlerde doktorunuzun önerisine göre bölgeye hafif mesajlar uygulamalısınız.

Yağ enjeksiyonu işleminde doku kişinin kendisinden elde edilmesinden dolayı hiçbir şekilde sağlık durumunu etkileyecek bir sorun oluşmamaktadır. Diğer yöntemlere bakarsak maddi yönden daha ekonomik durumdadır ve seanslar sona erdikten sonra arzulanılan sonuca ulaşılmış olmaktadır.