Yüz Germe

Yüz Germe

yüz germeYüzümüzde yer çekimi, stres, sigara, güneşin etkisi ve yaşta da ilerlemeler oldukça yüzümüzde kırışıklık ve sarkmalar meydana gelmektedir. Ayrıca kaslar da zayıflamalar ve gevşemeler görülür, kemikler incelir ve hacim kaybeder, yağ dokusu incelir, azalır ve zayıf hale gelir ve bu nedenden dolayı yüz derisi elastik yapısını kaybederek sarkmalar ve buruşmalar meydana gelir.

Yüzde zamanla oluşan yaşlılık belirtileri, yanak ve dudak çizgisinin kaybolması, katların oluşumu, yağlanma, boyun kısmında sarkmalar ve çene altında zamanla izler oluşmaktadır. Kişinin yüz kısmında estetik bakımından başka bölgelerde de problemler var ise yüz germe estetiği sayesinde o problemlerde ortadan kalkmış olur.

Yüz germe operasyonunu bir başkasının isteği için değil, mutlaka kendiniz için yaptırmanız gereken bir estetik operasyondur. Yüz germe operasyonu kaşları kaldırma, üst yüz bölgesini gerdirme ve alın bölgesini gerdirme gibi işlemler uygulanır. Klasik operasyon yöntemi ile iki kulak kepçesinin hizasında saçlı bölgeden kesim yapılarak alın kısmı gerdirilir. Bu bölge saçlı alanın içerisinde kaldığı için çizgi belli olmamaktadır. Ağrı çok fazla yaşanmaz ve fazla bir ağrı hissi olursa ağrı kesiciler ile ağrı kesilir. İstenilen sonuçları görebilmek için yaklaşık olarak 3-6 ay gibi bir süre beklemek gerekecektir.